Dokuma Tela

Dokuma kumaş için kullanılabilecek en uygun teladır. Modelli giysiler için uygundur. Palto, kaban, mont gibi dış giyim ürünlerinde kullanılırlar. Giysiye sağlamlık ve kusursuz duruşu verir. Dokuma sıkılığına, kumaşın ağırlığına göre çok çeşitlidir.

Örme Tela

Esnek bir teladır ve esnek kumaşlarla kullanılır. Bazıları tek yöne esneyebildiği gibi iki yöne esneyenleri de vardır. Kullanacağınız örme kumaşın esneme yönüne göre seçebilirsiniz. Hafif esneme payı olan kumaşlar için de kullanılır.

Dokusuz Yüzey (Non-Woven) Tela

Çeşitli kalınlıklarda bulunan bir teladır. Kağıt tela olarak da bilinir. Kullanılacak kumaştan daha ince olan seçilmelidir. İnce gelirse ikinci kat tela da uygulanabilir. Yaka ve kol manşetleri, elbise pervazlarını desteklemek için kullanılır. Dokuma olmadığı için herhangi bir kesim yönü yoktur, istediğiniz şekilde kesip kullanabilirsiniz.

Raşel Tela

Klasik giyimde ceket ve palto gibi giysilerde beden telası olarak kullanılır. Viskoz karışımı telaya yumuşak ir form sağlamaktadır.

Kıl Tela

Kıl tela, klasik giyimin vazgeçilmezi olan bu ürün göğüs bölgesini desteklemek ve ceketin dik durmasına yardımcı olmaktadır. Keçi kılı ve pamuğun karışımından imal edilen kıl telalar farklı dokumalarda (atkı sayıları) ve enlerde, naturel renk seçenekleri sunularak satılmaktadır.